KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13669449
nr 1366 9449
Hilma Borg
(1886-1909), Sverige
Etsning, Barn, Signerad, oramat löst blad. Bladets mått: 38x28 cm
Hilma Borg, svensk bildkonstnär född 1886, död 1909.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:05:10
200 kr
250 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
All världens barn (Lisa Larson)